Fineas & Förb


Fineas ve Förb (Özgün adı: Phineas and Ferb), Disney Channel'da yayınlanan ABD yapımı bir çizgi dizi. Danville, Amerika'da yaşayan Phineas Flynn ve üvey kardeşi Ferb Fletcher'ın yaz tatilinde canları sıkılmaktadır, bu yüzden yaz boyunca çılgın icatlar ve projeler yaparlar. Ablaları Candace bu durumdan çok rahatsız olur ve her seferinde onları annesine şikayet etmeye çalışır, fakat hiçbir zaman başarılı olamaz. Bunda Fineas ve Förb'ün evcil hayvanı olan Ajan P veya Ornitorenk Perry takma adlı Perry'nin de büyük bir payı vardır. Perry'nin görevi çılgın bilim adamı Dr. Doofenschmirtz'in planlarına engel olmaktır.

Açılış Teması


Karakterler


Phineas Flynn (Burcu Güneştutar) - Konuşkan, üretken bir çocuktur. Çok sık şarkı söyler. Çok neşeli ve akıllıdır.Ünlü sözü "Ferb bugün ne yapacağımızı biliyorum." dur.


Ferb Fletcher (Özgür Ünsal) - Ferb, Phineas'ın akıllı ama sessiz üvey kardeşidir. Sesi kalındır.Biraz çekingendir.Ama tam bir mekanik dahidir. Kızlarla iyi anlaşır ve kardeşinin aksine kızları daha iyi anlar. Heinz Doofenshmirtz'in kızı Vanessa'ya aşıktır.


Candace Flynn (Berrak Kuş)- Candace, Phineas ve Ferb'ün 14 yaşındaki ablasıdır. Çok hızlı ve çok fazla konuşur, genellikle arkadaşı Stacy ile telefonda sohbet eder. Phineas ve Ferb'ün yaptıklarını annelerine söylemeye çalışır ama beceremez. Bencil ve sakardır. Her zaman "Annem bunu gördüğünde sizin canınıza okuyacak!" der. Jeremy Johnson ile çıkar. Kerevize alerjisi var.


Ornitorenk Perry - Phineas ve Ferb'ün evcil hayvanıdır. Aynı zamanda gizli bir ajandır. Doofenshmirtz'e engel olur. Şarkısının bir kısmı ve en ünlüsü "dubi dubi duba" dır.


Dr. Heinz Doofenshmirtz (Atilla Şendil)- Doofenshmirtz, kötü bir doktordur. Planları saçma sapan şeyler içindir. Ahmaktır örneğin kendi sesini kalınlaştırmaktansa insanların sesini inceltmeyi tercih eder.Ünlü sözü "Lanet olsun sana Ornitorenk Perry!"dir.


Isabella Garcia-Shapiro (Aysun Topar)- Phineas ve Ferb'ün en iyi arkadaşıdır. Kamp Ateşi Kızlarının izci başıdır, el becerileri iyidir. Phineas'a aşıktır.Ünlü sözü " Ne yapıyorsun Phineas?"tır.


Chihuahua Pinky - Isabella'nın çuvava cinsi erkek köpeğide Pery gibi bir gizli ajandır ama O binbaşı Monogram yerine amiral Wanda Aconyrm'e çalışır. Sürekli titrer.


Linda Flynn-Fletcher (Yeşim Kopan)- Phineas ve Candace'ın annesi, Ferb'ün üvey annesidir. Ayrıca 80'li yılların şarkıcısıdır, fakat sonradan unutulmuştur. Sahne adı Lindana'dır.


Lawrence Fletcher (Uğur Taşdemir)- Ferb'ün babası, Phineas ve Candace'ın üvey babasıdır. Bazenleri Phineas ve Ferb'ün icat ettikleri yada inşa ettikleri şeyleri görür ama birşey demez.


Vanessa Doofenshmirtz - Doofenshmirtz'ün 16 yaşındaki kızıdır. Annesine babasının kötü biri olduğunu anlatmaya çalışır fakat anlatamaz. Ferb ona aşıktır ama o Johnny'den hoşlanır.


Jeremy Johnson - Candace'ın gizli aşkıdır. Jeremy de Candece'ye karşı boş değildir. Alışveriş merkezinde Salaş Burger adlı fast food restoranında çalışır. Stacy Hirano gibi Phineas ve Ferb'ün projelerinin büyük bir hayranıdır. Dost canlısı, yardımsever ve Candace'a âşıktır.


Suzie Johnson - Jeremy'nin küçük kız kardeşidir. Jeremy'in yanında melek gibi davranır. Fakat o bir şeytandır! Candace'a çok çile çektirir. Bunun tek nedeni Jeremy'in hayatındaki tek kız olmak istemesidir.


Binbaşı Monogram - Perry'e emirleri verir. Keldir peruk takar. Ajanların hayvan olmamasından nefret etmektedir. Faruk Akgören seslendirmektedir.


Asistan Carl - Binbaşı için kamerayı ayarlar. Çok saf ve acemidir.Ali Hekimoğlu seslendirmektedir.


Stacy Hirano - Candace'ın en iyi arkadaşıdır. Mantıklı düşünür ancak annesi aynı fikirde değildir.


Buford Van Stomm - Bir kabadayıdır. Hep Baljeet'le uğraşır. Biff adında bir japonbalığı vardır.


Baljeet Rai - Zekidir ve zekice şeyler yapar. Ama mekanikte iyi değildir. Hintlidir.

5 yorum:

turgut saraç

harika :D

Tunar Zairov

Bunlar nerelidirler?

ALAEDDİN GÜNDÜZ
Bu yorum yazar tarafından silindi.
ALAEDDİN GÜNDÜZ

bence bunlar ingilizlerdir ya ....

ALAEDDİN GÜNDÜZ

kim porno yapmak ister ?

Yorum yaz...