Zack & Cody'nin Lüks YaşamıZack & Cody'nin Lüks Yaşamı, Amerikan komedi dizisi. Drake & Josh gençlik dizisininden esinlenilmiştir. Dizide 12 yaşındaki ikiz kardeşler, Zack ve Cody'nin hayatı konu edilmiştir. Bekâr anneleri Carey'nin, Boston'ın en gösterişli oteli olan Tipton Otel'de şarkıcılığa başlaması üzerine Zack ve Cody'nin yaşamı tamamen değişir. Annelerinin yaptığı sözleşme sonucunda ailecek bu lüks otelde yaşamaya başlarlar. Anneleri çalışırken, Zack ve Cody ise yeni evlerinin tüm güzellikleri ve konforunun tadını çıkarırlar. Özellikle de oda servisi, yüzme havuzu ve oyun odası, ikizler için büyük bir mutluluk kaynağıdır. Dizi 18 Mart 2005'te başlayıp, 1 Eylül 2008'te sona ermiştir. Toplam 87 bölümden oluşan dizi 3 kez Emmy'e aday gösterilmiştir. Devam dizisi olarak şanda yayınlanmakta olan Zack & Cody Güvertede, ABD'de Eylül 2008'de, Türkiye'de 16 Ocak 2009 ise yayına girmiştir.Türkiye'de Disney Channel ve Disney XD kanallarında yayınlanmaktadır. Mart 2011 The Suite Life Movie adlı sinema filmi çekilmiştir.

Açılış Teması

~ Sezon 1 ~


~ Sezon 2 ~~ Sezon 3 ~Karakterler


Zack Martin : Cody'den on dakika daha büyük. Sporu ve oyunu çok sever; fakat okuldan nefret eder. Bütun gizli planları o kurar.)ve ödevlerini de Cody e yaptırır.

Cody Martin : İkizlerin küçüğü. Okulu ve dersleri sever. Yemek pişirmeye bayılır; ama her zaman da Zack'in planlarına ortak olur.
Carey Martin : Zack ve Cody'nin annesi. Otelde şarkıcılık yapar ve en büyük sorumluluğu ikizlerin annesi olmaktır.
Bay Moseby : Tiptonun yöneticisi. Zack ve Cody'den hiç hoşlanmaz; çünkü oteli darma dağın ederler.
London Tipton : Tipton otelinin sahibinin zengin kızı. Zenginlik başını döndürmüştür. Fakat Maddie ile nadiren de olsa iyi anlaşırlar. Şarkı söyleyişi berbattır. Maddie'nin okulunda okur; fakat son sezonda Zack ve Cody'nin okulunda okumaya başlar.)
Maddie Fitzpatrick : Tipton'da şeker satarak hayatını kazanmaya çalışan bir kız. Zack , Maddie'den hoşlanır.Ancak o Zack'i küçük bulur. Aynı zamanda London'un sınıf arkadaşıdır.
Esteban Julio Ricardo Montoya De La Rosa Ramirez Ramírez : Otel görevlisi. Müşterilerin eşyalarını taşır. Bazen ikizlerin planlarina ortak olur ve ikizleri çok sever.
Arwin Hochauser : Tipton'un dahisi. Carey'e aşıktır ve ikizleri çok sever. Aynı zamanda bazen sağlam çalışmasa da güzel icatlar yapar. Cody, yaptığı dahiyane deneylerden ötürü Arwin'i biraz daha fazla sever. Hatta Cody Arwin ile birlikte bile çalışmıştır. İyi bowling oynar.

2 yorum:

Osman Kurun

bu dizinin bölümleri yok mu ya :( yardım edebileceğim bir konu varsa seve seve yaparım tüm bölümlerini izlemek ve arşivlemek istiyorum

Yesil Z

aslında sana bu dizinin bölümlerini satın alma linkini veririm ama nette türkçesi yok sadece satın alınıyor..
link bu

http://www.idefix.com/video/zack-ve-codynin-luks-yasami-sezon-1-richard-correll/tanim.asp?sid=KQBP6X7SZ85W4JJMKYSB

Yorum yaz...