Violetta


Violetta şarkı söylemek konusundaki çok özel yeteneğinin farkında olmayan bir genç kızdır. Bu yeteneğini, ünlü bir şarkıcı olan ve Violetta henüz küçük bir kızken, trajik bir kazada ölen annesinden almıştır. Babası Germán, aşırı koruyuculuğu ve katılığına rağmen kızını çok seven, çok başarılı bir adamdır. Üzüntüsünden ötürü, annesinin yolundan gideceğinden korkarak, geçmişini ve annesine olanları Violetta'dan saklamaya karar verir.
Kazadan sonra, ikisi beraber Madrid'e taşınırlar ve onu, yaşıtı çocuklarla fazla ilişki kurmasına olanak vermeden tek başına yetiştiririr. Germán, Violetta'nın çok yetenekli bir müzisyen olduğunun farkındadır ve onu piyano dersleri alması için teşvik eder; ancak şarkıcılık ve oyunculuktan uzak tutar. Memleketleri Buenos Aires'e geri döndüklerinde her şey değişir. Violetta, oldukça prestijli bir müzik okulu olan 'Stüdyo 21'de piyano dersleri almaya başlar. Ona özel ders veren ve yeteneğini anlamasına yardımcı olan yeni öğretmeni Angie ile tanıışır. Ayrıca öğrenme süreci boyunca ona eşlik edecek yeni insanlarla da tanışır. Böylece, Violetta, kendisinin aşkını kazanmak için savaşacak ve tamamen zıt karakterlere sahip olan Tomás ve León isimlerinde iki oğlanla tanışır.

Açılış Teması

- Sezon 1 -- Sezon 2 -Karakterler

Violetta

Hayat dolu, akıllı bir kızdır ama aynı zamanda yalnızdır ve babası tarafından aşırı derecede korunmaktadır. Her ne kadar henüz bunu bilmese de, ona annesinden miras kalan, eşsiz bir sesi vardır. Babasından ise kitap sevgisini ve üstün zekasını almıştır. Violetta, içten ve doğaldır, aklından geçeni söyler. Yalnızca dünyadaki yerini bulmaya çalışmaktadır.

Buenos Aires'e döndüğünde, oldukça prestijli bir müzik okulu olan 'Stüdyo 21'de piyano dersleri almaya başlar. Burada, onu, geleceğine ve geçmişinin hikayesine götürecek yeni bir dünya keşfeder. Arkadaşları başlarda Violetta'nın çekingen olduğunu düşünürler ama zamanla gerçek kişiliğini keşfedeceklerdir.
Tomás

Çekici, alçakgönüllü, kendine güvenen ve bazen biraz soğuk biridir. Gitar çalar ve şarkı söyler ve şarkıları kişiliğini yansıtır. 'Stüdyo 21'e, onu asistan olarak işe alan profesör Beto'nun verdiği burs sayesinde gitmektedir. İspanya'da doğmuştur ancak büyükannesine bakmak için annesi ile beraber Buenos Aires'e taşınmıştır.

Tomás, kızını bütün taliplerden uzak tutmaya çalışan Germán'a rağmen Violetta'ya aşık olmuştur. Onun aşkı için en büyük rakibi León'dur.

Camila

Eğlenceli, dışa dönüktür ve çok güçlü bir adalet duygusuna sahiptir. İnandığı şey için savaşır ve arkadaşları için her şeyi yapar.

En yakın arkadaşları Maxi ve Francesca'dır ve başarılı bir şarkıcı olmanın hayallerini kurar.

Çok yeteneklidir ama gerçek bir yıldız olmak için gerekli sanatçı olgunluğuna erişmediğinin farkındadır.
Francesca

Akıllı, fedakar ve iyi bir dosttur. 'Stüdyo 21'e katılabilmesi için ailesinin çok uğraştığını biliyordur. Aile işletmesi 'Restó Bar'ı işleten ağabeyi Luca gibi o da İtalya'da doğmuştur.

Tomás'a aşıktır, ama o, onu sadece bir arkadaş olarak görür. Başlarda Violetta'yı kıskanır ama sonunda çok iyi arkadaş olurlar. Francesco da, Camila ve Maxi ile arkadaş olduğu 'Stüdyo 21'e gitmektedir.
León

León kibirli, kendini beğenmiş ve kendini bir şey sanan bir tiptir ama iyi bir yüreği vardır. Ancak Ludmila ile beraberken kötü biri gibi görünür. Tomás'ın aksine varlıklı bir aileden gelmektedir ve yaşamını sürdürmek için asla çalışması gerekmemiştir. León, 'Stüdyo 21'e gitmektedir ve büyük bir sanatçı potansiyeline sahiptir.

Başlarda, kız arkadaşı Ludmila'nın hoşlandığı Tomás'tan intikam almak adına Violetta'nın kalbini kazanmak ister. Ancak istemeden Violetta'ya aşık olur. Genellikle, stüdyonun 'havalı' ekibiyle takılmasına rağmen, León dürüst biridir.
Germán

Violetta'nın babasıdır. Geniş kapsamlı kamusal ve özel inşaat projelerini yürüttüğü kendisine ait uluslararası inşaat şirketi olan parlak bir mühendistir. Akıllı ve katıdır. Eşinin ölümünden beri, kızına karşı aşırı koruyucu olmuştur ama bu katılığının arkasında saklı büyük bir kalbi vardır.

Germán'ın, kızı için iyi örnek olacağına inandığı Jade adında bir kız arkadaşı vardır. Ancak, Violetta'nın yeni özel öğretmeni Angie geldiğinde, kafası karışır ve itiraf etmek istemese de en sonunda ona aşık olur.
Angie

Enerjik, eğlenceli, karizmatik, müzik ve sanata düşkündür... Angie, gittiği her yerde parlayan özgür ruhlu biridir. Germán'ın merhum eşinin kız kardeşidir ama Violetta, Angie'nin teyzesi olduğunu bilmez. Annesinin ölümünden sonra, Angie yeğeniyle iletişim kurmak için başarısızlıkla sonuçlanan pek çok girişimde bulunmuştur. Bu yüzden, Violetta Buenos Aires'e geri döndüğünde, Angie onun yakınında olabilmek için yeni özel öğretmeni gibi davranır.

Angie, ayrıca Germán'ın haberi olmadan şan dersleri de verir ve 'Stüdyo 21'deki mesleki yolu boyunca Violetta'ya rehberlik edecektir. Angie, yeğenini herkese karşı savunacaktır ama Germán'dan hoşlandığını asla itirat etmeyecektir.
Ludmila

Oldukça iyi bir aileden gelmektedir.
'Stüdyo 21'in havalı ve çekici kızıdır, bu nedenle León için mükemmel kız arkadaştır. Tam anlamıyla bir yıldızdır ama aynı zamanda yalancı, çıkarcı ve kibirli bir karakterdir. Görünümüne takmıştır ve her zaman bütün ilgi kendi üzerinde olsun ister, özellikle de 'Stüdyo 21'de. Şımarık ve acımasız birisi olduğu için her zaman istediğini alır.
Tomás'tan son derece farklı olmasına rağmen, ondan hoşlanmaktadır. Tomás, Violetta'ya aşık olduğu için onu görmezden gelir ve Ludmila takıntılı ve kıskanç birine dönüşür. Yeteneği ve doğal güzelliği onu gölgede bırakabileceği için Violetta'yı bir düşman olarak görür.
Her kötü gibi, onun da bir yandaşı vardır: Naty.
Naty

Ludmila'nın sağ koludur ancak bazen daha çok evcil hayvanı gibidir. Naty güzeldir ama çekici değildir, moda için yaşar ve diğer öğrencileri hor görür. Esasında, başarının tek yolunun 'havalı' ekibin bir parçası olmaktan geçtiğine inanan, güvensiz bir kızdır.

İyi bir dansçı ve şarkıcıdır ama Ludmila onun kendisi kadar parlamasına izin vermez. Naty, kendisinin asla yapamayacağı bir şey olsa da Ludmila'nın kendi çıkarları için ona ihanet edebileceğini bilir. Ve yine de, Ludmila ile kalır çünkü onun yanında olmanın bir yıldız olmasına yardımcı olacağını düşünür.
Napo

İsminden de anlaşıldığı gibi, Napo'nun son derece 'Napolyanik' bir kişiliği vardır. İyi bir dosttur ve her zaman kabul edilmeyi bekler.

Başlarda, kuzeni Ludmila ile takılıp, 'havalı' ekibin bir parçası olmak istemiştir ama zamanla onlardan kopacak ve iyi çocuklardan biri olacaktır.

Giriş sınavını Violetta ile beraber alır ve şarkı söylemek ve dans etmek konusundaki yetenekleri sayesinde geçer.
Andres

León ona hep destek olur ve onun en yakın arkadaşıdır. Beceriksizdir ve kafası biraz dağınıktır ama yaptığı her işte iddialıdır.

Bazı şeyleri ona iki kere söylemek gerekir ama kendine oldukça güvenen bir kişidir. Andrés, son derece iyi yüreklidir ve kalbinde müzik vardır.
Jade

Germán'ın kız arkadaşıdır. Görüntüsüne takmış, son derece yüzeysel bir kadındır. Çekici, kıskanç, titiz, bencil ve çıkarcıdır. Oldukça arsızdır ve bu onu eğlenceli kılar, yani gerçekten etkileyici bir kötüdür. Gölgelerin ardındaki asıl kötü ağabeyi Matías'tır.
Jade son derece varlıklı bir aileden gelmektedir. Zengin doğmuştur ve hiçbir zaman günlük bir iş yapması gerekmemiştir; ancak servetini kaybeder ve yaşam tarzını sürdürmesinin tek yolunun Germán ile evlenmekten geçtiğine karar verir, bu nedenle de onu sürekli kullanır.
Jade, Violetta'dan nefret eder çünkü Germán'ın ilgisi için onunla rekabet eder. Daha sonrasında, Germán'ın aşkı konusunda doğrudan rakibi olacak Angie'den nefret edecektir.
Braco

Akıllı ama biaz çılgındır, sanki kendine ait bir dünyada yaşıyormuş gibidir! Muhteşem bir Popping ve Hip Hop dansçısıdır.

Görünümü ve aksanı onun yabancı olduğunu göstermektedir; ancak asla nereden geldiğini söylemez. Pek çok dil bilir ve bir kızı beğendiğinde üzülür veya gerilirse, Rusça veya Ukraynaca konuşmaya başlar. Her durum için, ülkesine ait söyleyebileceği bir atasözü veya nasihatı vardır ve arkadaşlarına yardım etmeye her zaman hazırdır.
Luca

Francesca'nın ağabeyi ve çocukların genellikle gittiği 'Restó Bar'ın müdürüdür. Güçlü kişiliği ile birleşen neredeyse 2 metrelik boyu yüzünden herkes Luca'nın sinirli birisi olduğunu düşünür ama zamanla iyi bir kalbi olduğunu anlayacaklardır.

Luca çok hırslı birisidir ve müşteri çekmek için 'Stüdyo 21'deki çocukların yeteneğinden faydalanabileceğini bilmektedir. Canlı gösteriler sunmak ve mümkünse kendi şarkılarını söylemek için Restoranını 'Restó Orkestrası'n'a dönüştürmüştür; aile işletmesini işletmek dışında, Luca da tıpkı kızkardeşi gibi bir sanatçı olmak istemektedir.
Maxi

'Stüdyo 21'deki en iyi dansçıdır ve en sevdiği stil Sokak Dansıdır.
Eğlenceli, yaratıcı, esprili ve hayalcidir ve müziğin kendisinin geleceği olduğuna hiç şüphesi yoktur. Klavye, synthesizer çalar ve bilgisayarda bas sesleri yaratır; bir gün kendi albümünü kaydetmeyi hayal eder.

En yakın arkadaşı Camila ile ortak müzik zevklerini ve Ludmina, León ve 'havalı' ekibe karşı ortak düşmanlık duygularını paylaşırlar. Çok kolay aşık olur ama kızlarla pek şansı yoktur, bu yüzden beğendiği kızı kendine aşık etmeye çalışırken başını sıklıkla belaya sokar.

6 yorum:

www.violetta.com.tr

Gerçekten çok güzelll...
Hayranıyımm...

Damla Said

Harika cok seviyorum her haftasonuda iziyorum :D

furkan ersoy

harika bir dizi şuana kadar hiç kaçırmadım hepsine hayranım özellikle Violetta ,Camila ve Francesca

edanur erik

violetta ve leon

duygu parmak

onu çok seviyorum dizisinide hiç kaçırmadan izliyorum ayrıca özelliklerimizde uyuyor

firdevs şahin

hani la nerde bölümler

Yorum yaz...